Vyděděnec a jiné povídky

Vyděděnec a jiné povídky

Dokořán - 2010

Dokořán (2010) 136

Howard Phillips Lovecraft je znám především jako autor hororů, v jeho díle se však mísí mnohem víc: snová poetika, přehlídka tvorů na rozhraní mezi lidským, zvířecím a nadpřirozeným světem, cynický náhled na svět, okouzlení krásou i suchý humor. Vybrané povídky, včetně nejznámějšího Lovecraftova textu Volání Cthulhu, dokládají autorovu představu, že svět není takový, jak se na pohled jeví. Za stěnou spánku, ve zdech mansardy, ve městě s podivnou pověstí nebo pod hladinou moře, všude se mohou skrývat věci nečekané a poměrně znepokojivé. Co se ale přihodí těm, kteří se budou snažit odkrýt dosud skryté?

Povídky:
- Vyděděnec (The Outsider)
- Pickmanův model (Pickman's Model)
- Hudba Ericha Zanna (The Music of Erich Zann)
- Volání Cthulhu (The Call of Cthulhu)
- Krysy ve zdech (The Rats in the Walls) (Založil/a: malc8k)

Draconian
  28. 8. 2011, 17:44
Vynikající povídky(zejména krysy ve zdech!) + skvělá obálka a zpracování. Pro fanoušky autora povinnost. Už při otevření knihy se vám rozbuší srdce napětím.
Les_pulpinos
  2. 12. 2012, 21:02
Skvělé, konečně hrůzu nahánějící povídky!!! Knížku - mimochodem opravdu perfektní vizuální zpracování, velké DÍKY paní Blance Dvořákové - jsem přečetla během jediného večera.. a díky tomu mě poté celou noc volalo Cthulhu :))
piratmartin
  5. 3. 2013, 6:59
Atmosférické povídky, nejvíce se mi líbila povídka Vyděděnec a Krysy ve zdech. Hrůzu mi sice nenaháněli,ale atmosféru měli hutnou :-)(strach sem měl až když sem šel sám po tmě do práce a do mysly se mi vkrádali obrazy z povídek... zřejmě mě volalo Cthulhu). Navíc, knížka je moc krásně zpracovaná, takže do knihovničky doporučuji. Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!
Janynka1
  6. 12. 2013, 20:10
Nejlepší z povídek jednoznačně Krysy ve zdech. Tam jsem hltala slovo za slovem, opravdu úžasně napsaná. Jinak asi jedna z nejhezčích knih (co se týče obálky a ilustrací), kterou jsem kdy měla v ruce.