Originální název: The Guns of Avalon
Poprvé vydáno celosvětově: 1972

Straky na vrbě - 2006
ISBN: 80-86428-67-2

Straky na vrbě (2006) 80-86428-67-2 248 Vyšlo pod názvem Pušky Avalonu.
AG kult (1993) 80-85782-00-6 220 Vyšlo pod názvem Zbraně Avalonu.

Kniha vyšla také pod názvem Pušky Avalonu.

Amber – jediný, opravdu skutečný svět. Všechny ostatní jsou jen stíny.
Corwin byl potupen až na dno duše, oslepen a uvržen do temnice. Zdolav mnohé překážky silou svých paží a kouzel prchá. Vidí jediný cíl, pomstít se bratru Erikovi. Ten to všechno způsobil a teď sedí neotřesitelně na věčném trůně. Nezvážil však všechny možnosti. Mohl Corwina zabít a nezabil ho. A netuší, že Corwin zná tajemství zbraní, s jejichž pomocí by mohl projít silně střeženým Kolvirem. Vstupujete do říše Amberu. Konec je začátek a začátek je konec. Žádné překvapení není vyloučeno, ba je jisté, že každá možnost se uskuteční. V sázce však není jenom trůn. V sázce je život. (Založil/a: morgoth)

Parm
  28. 5. 2010, 22:29
2. díl této série je podle mě ještě lepší,než první,protože i když se spousta věcí vyřeší,děj začne směřovat někam jinam a konec nás opět nechá v očekávání dalšího dílu,takže se máme na co těšit:)
Galeana
  5. 6. 2011, 17:33
Druhý díl mě bohužel moc nebavil. Možná je to tím, že jsem si s jeho čtením dala docela načas a nebo proto, že kniha žádné nové poznatky nepřinesla a děj nebyl nic moc.