Deník alkoholičky

Deník alkoholičky Originální název: Deník alkoholičky

MarieTum - 2006
ISBN: 80-903774-0-8

MarieTum (2006) 80-903774-0-8 103

Knížka velice sugestivním způsobem a s věrohodnými detaily líčí příběh jedné z mnoha žen, které se z docela nevinných důvodů staly závislými na alkoholu. Je to vyprávění o postupném lidském pádu. Skoro až ke dnu. Pozvolna, ale dramaticky se zostřují vztahy mladé maminky a až dosud spolehlivé manželky ke všem členům rodiny. Středobodem uvažování se stává její utěšitel a milenec - láhev s alkoholem. Jak ji schovat? Jak ji připravit na chalupu? Všechno dění se ve zrychlujícím se tempu mění v kruh. Je z něho východisko? A je hrdinka tohoto nic neskrývajícího deníkového vyprávění schopna onu cestu nalézt? (Založil/a: skjaninka)

karce
  18. 1. 2012, 17:35
Kniha se mi velmi líbila, i když byl konec docela brzo ukončen. Autorka se mohla více rozepsat o osudu hrdinky jak bojuje se svou závislostí. Je až neuvěřitelné jak se člověk z nudy a samoty rychle stane závislým na alkoholu a to i na mateřské dovolené.
sebrlovna
  10. 6. 2011, 13:44
Až na nečekaný a nedostačující závěr se mi kniha líbila. Je čtivá, navíc je v ní ukryto dost pravdy...Alkohol je prostě metla. Kdyby měla kniha jiný konec, určitě by hodnocení bylo vyšší. Ne pro vysokou kvalitu, ale pro vykreslení reality vzniku a průběhu závislosti tak, jak je - bez hlubšího zamyšlení, bez miliónu závažných důvodů...prostě to přijde tzv.z blbosti.