Vláda emigrantů

Vláda emigrantů Originální název: Vláda emigrantů

Epocha - 2009
ISBN: 978-80-7425-018-7

Epocha (2009) 978-80-7425-018-7 223

Konec 2. světové války v Evropě v květnu 1945 znamenal složité období přeměny tzv. Protektorátu Čechy a Morava, samostatného Slovenského štátu, pohraničí uloupeného Německem i Maďarskem a bez Podkarpatské Rusi, kterou si zabral SSSR, v jednotnou republiku v předválečné podobě. To byl také hlavní úkol nové vlády, složené převážně z emigrantů a jmenované ještě v průběhu bojů v Košicích. Byl to úkol, jaký neměl žádný jiný evropský kabinet. Jak se s ním čs. vláda vyrovnala po svém návratu do Prahy, jak řešila nelehké ekonomické, politické, morální a další úkoly v rozjitřené poválečné době, včetně vnitřního boje o moc ve vládě samé, jaké protichůdné tlaky působily v zemi, do které se vraceli lidé vyhnaní válkou z domů. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  7. 10. 2011, 9:50
Kniha je čtivá, obsahuje i málo známá historická fakta. Doporučuji všem, kteří rádi čtou literaturu faktu a novodobou historii.