Ve spárech Aljašky

Nezjištěno / Jiné - 2015
ISBN: 978-80-260-7578-3

Nezjištěno / Jiné (2015) 978-80-260-7578-3 296 Nakladatel: Jan Kopka
Nezjištěno / Jiné (2007) 284

Již druhá kniha přibližuje autorem absolvovaný závod v nesnesitelných mrazech. Závod vede přes ohromná neobydlená území divoké Aljašky z jedné strany na druhou pouze po stezkách psích spřežení. Účastníci se tu pohybují bez jakékoli podpory, musí přežít jen s věcmi, které si zvolí a vezou s sebou, a nemohou na trase počítat s žádnou pomocí. Autor si všímá také individualit z celého světa provozující toto extrémní dobrodružství. Obrovský vliv na psychiku každého z účastníků má nádherná, nespoutaná i smrtelně nebezpečná a drsná příroda i vyhrocené situace. Na trase se setkávají nejen se skvělými místními lidmi, ale i sami se sebou. Indiáni i eskymáci svým jednoduchým a přírodním životem ovlivní snad každého, kdo s nimi přijde do styku, a dají vám uvědomit si skutečné hodnoty. Návrat do běžného života bývá potom díky tomu daleko těžší. (Založil/a: skjaninka)

Jan Kopka Jan Kopka
*02.09.1963

psychoklara
  11. 1. 2016, 10:21
Nádherná dobrodružná kniha napsaná českým závodníkem - nespisovatelem, která má neuvěřitelné kouzlo a díky fotkám a jednoduchému stylu vypravování Vás velmi rychle vtáhne do děje. Honzovi soupeře a kamarády ze závodu Masarua a Josepha prostě nejde nemít rád :). Je to jedna z těch knih, které ve Vás probudí národní hrdost, protože Jan Kopka je rozhodně člověk, za kterého se Česká Republika nemusí stydět. A zaujme i necyklisty.
"Ve vesnici jsem si koupil nanuk a zjistil jsem, že při těchto venkovních teplotách mi celkem příjemně rozehřívá mandle." :)
calamity-jane
  4. 2. 2014, 12:10
Naprosto neuvěřitelná knížka, neuvěřitelné zážitky, prostě nemám slov! Popsal snad uplně všechno: přírodu, počasí, pocity, trasu a hlavně tu uplně jinou mentalitu lidí. Určitě si přečtu i další knížky od tohoto autora
Horalka
  22. 12. 2013, 17:58
Tohle jsou zážitky, na které se nezapomíná. Tenhle chlapík je ukázka toho, že i něco zdánlivě nemožného a pro mě naprosto nepředstavitelného, lze dokázat za pomoci pevné vůle, pořádné dávky štěstí a nesmírného úsilí. Já bych to nedala, klobouk dolů. Tolik k výkonu:). Kniha se četla sama, možná i proto, že autor (jak sám píše) není spisovatel a tak popisuje svoji cestu sice jednoduše, ale nesmírně věrohodně.