Kmotr Mrázek

Kmotr Mrázek Originální název: Kmotr Mrázek

JKM - Jaroslav Kmenta - 2008

JKM - Jaroslav Kmenta (2008) 208

Kniha je faktografickým příběhem o bývalém vládci českého podsvětí Františku Mrázkovi, jehož zabil nájemný vrah v lednu 2006. Kniha přináší celou řadu dosud nepublikovaných informací, včetně tajných materiálů policie a odposlechů, které vnášejí zcela nové světlo do spolupráce mafie a politiky. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  14. 6. 2013, 15:30
Hodnotím 5 hvězdičkami za odvahu. Mrázka sledovali policisté od roku 1986 do vraždy v roce 2006 a nedostali ho pro jeho zločiny. Mrázek byl vždy o krok před nimi, buď ty co po něm šli zabil nebo je odstranil nepravdivým nařčením. Takových sviní je na českém plácku, ale stále dost.
Kebab Bursa
  7. 2. 2013, 16:57
Hezké, číst v době prezidentských voleb, ve kterých vítězí jeden z hlavních hrdinů příběhu - Mlha. Někdy jsem měl pocit, že příběh se nemůže odehrávat ve stejném státě, ve kterém já žiji.
VaclavB
  15. 6. 2015, 14:10
Klobouk dolů, že se to někdo odvážil vydat. Jak je majitelům židovských náhrobků, které Mrázek a jeho parta rozkradli a rozprodali při pohledu na Mrázkovu honosnou hrobku? Tento gauner jen sklidil to, co sám zasel - naštěstí. U jeho mnoha pomocníků, kteří jsou dosud u moci na to stále čekáme.
pove
  30. 12. 2011, 19:14
Četla, rozporuplný pocit, třetině nevěřím. Netroufám si soudit, ale zklamání. (ovšem pokud se skutečně věci odehrávaly tak, jak jsou podány, tak Pán Bůh s námi... a s politiky pryč).
roccia
  4. 3. 2014, 13:57
Knihu hodnotím vesměs kladně, i když bych vše brala trochu s rezervou, určitě se nedá věřit všemu...autor se však snaží držet faktických informací, dobře je popsána Mrázkova "cesta" nahoru...fakt je ten, že krysy tady byly za komunismu a jsou tady doteď...musím říct, že jsem se mnohdy nestačila divit, na jaká jména jsem v knize narazila...a bylo by fajn, kdyby se našly ty Mrázkovy archivy, to by teprv bylo točo :)))
eval
  17. 3. 2013, 22:58
Můžeme tomu věřit a nemusíme... Ale když si připomenu starší i novější "provalené" kauzy, tak věřím, že tak nějak to všechno bylo. Příběh začíná už s předrevolučními veksláky, kteří začali uplácet státní úředníky. No a dnes už je ten systém přiveden k dokonalosti. Na další díly už ani nemám žaludek
HDosoudilová
  12. 9. 2014, 17:07
Vzhledem k tomu, že mě tato tématika velmi zajímá, chystala jsem se na tuto knihu celkem dlouho. První díl mě ale nikterak nezaujal, ale to proto, že jsem mladší ročník a nevím, jak to tenkrát chodilo. Jen z vyprávění. Hodně mě ale zaujal závěrečný rozhovor. Jsem zvědavá na další díly. Je moc dobře, že se o takových věcech píše, i když jak bylo zmíněno: ,, Na mrtvého jde hodit cokoli." A pravda už nikdy nebude stoprocentně doložena. Můžeme tedy jen spekulovat, zda-li to tak opravdu bylo.
Wouk
  1. 5. 2016, 7:36
Ze začátku jsem měl k Mrázkovi celkem i sympatie. Rozený obchodník uměl se chytit šance ale potom vraždy vydírání a ty propletence vztahů.Nejhorší na tom je že takových Mrázků a Mrázečků asi bude pořád dost. Mám ještě další tři díly tak se na ně těšim
bican1
  14. 6. 2015, 22:44
Já mám rád všemožné konspirační teorie, ale téhle se bojím věřit . Jak se z obyčejného veksláka může stát někdo, kdo má prsty prakticky ve všem. Ten člověk měl kontakty na vládu, na soudce, na policii, na tajnou službu snad na všechny.
Barbara02
  9. 12. 2013, 22:29
Klobouk dolů. Jsem moc ráda, že takové knihy vznikají a můžeme si tak zase o něco více přiblížit to, jak to zřejmě všechno bylo a tedy i je a bude nejspíš dále pokračovat. Kniha se drží faktů, z toho samotného jde opravdu mráz po zádech. Spoustu věcí si z toho jde také vydedukovat... Takže možná je to všechno ještě daleko horší.