Kmotr Mrázek III

Kmotr Mrázek III Originální název: Kmotr Mrázek III

JKM - Jaroslav Kmenta - 2009

JKM - Jaroslav Kmenta (2009) 346

Kniha završuje trilogii o zavražděném vládci českého podsvětí. Odhaluje, kdo měl zájem na vraždě obávaného kmotra Františka Mrázka. A přibližuje, jaké sbíral kompromitující materiály na politiky. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  23. 6. 2013, 15:55
Přečetl jsem i závěrečný díl této trilogie a opravdu zírám. Navrhuji, aby ti, kteří nedoloží původ majetku odevzdali jej státu, včetně poloviny doloženého majetku jako trest. Myslím, že takto získané peníze od politiků, soudců, policajtů a byznysmenů by pokryly státní dluh.
Kebab Bursa
  27. 7. 2013, 18:50
Nejnapínavěji napsaný díl, i když větší část story se objevila už v díle prvním. Na scéně se aspoň objevili noví hráči: Starka a další šíbři našeho fotbalového světa, uprchlík Krejčíř. Ke čtení doporučuji jako doplněk blicí pytlík.
schumick
  6. 8. 2015, 0:18
Po "dvojce" jsem byl celkem zklamaný, ale tento díl mě opět utvrdil v profesionalitě jak Františka Mrázka, tak hlavně Jaroslava Kmenty.
To, co mi díky mému vrozenému nezájmu o politiku nedocházelo, jsem najednou pochopil. Politika nikdy nebyla o pofidérním "blahu národa", je to prostě práce jako každá jiná, ve které se člověk (pardon - politik) snaží urvat co může.
Navíc - jestli si toto my voliči uvědomíme, budeme chodit k volbám se zadostiučiněním (a hlavně bez iluzí!!!).
VaclavB
  15. 6. 2015, 14:15
Tento díl je jakýmsi doplňkem k první knize. Druhý díl byl hlavně o odposleších, ale s tímto je mozaika kompletnější (byť stále neúplná). Je fascinující, jak jsou si politici z opačných stran politického spektra podobní, pokud jde o moc a prachy. Mrázkovi totiž nešlo o politiku, ale o kšefty, a pro ty se mu hodili mocní z každé partaje - včetně Mlhy.