Originální název: Trumps of Doom

Banshies - 2013
ISBN: 978-80-7479-008-9

Banshies (2013) 978-80-7479-008-9 200
Classic (1994) 80-85782-03-0 205

První kniha Merlinovy ságy.

Příběh Amberu, jediného skutečného světa, je uzavřen. Nekončí špatně, končí však bez katarze. Nezlomní princové a hrdé princezny narazili na meze svých možností. Zdá se, že jejich divoce krásný souboj, velmi podobný našim hrdinským snům, vyčerpal jak je, tak celý svět, jímž žili a který žil jimi. Může však takový svět ustrnout? Může být boj dobojován? Může princům dojít všestravující ironie? Může být překonána jejich ledově modrá solidarita absolutně svobodných a absolutně ohrožených bytostí? Nezmění se jen čas a místo? Merlin – syn Corwina, legendárního prince Amberu, prožívá bezstarostné dny a čeká na okamžik, kdy bude moci probudit svou nadlidskou sílu a svého génia – schopnosti zděděné po otci, ve snaze uplatnit právo na trůn. Nastává však rychlý zvrat. Merlin je nemilosrdně vyhnán ze Země, alternativního světa Stínů, a poté nachází Amber plný hrůzy a strachu, zmítající se v krvavém sváru… (Založil/a: morgoth)

Richie
  27. 12. 2012, 22:39
Série Amberu není uzavřena - pokračuje v dobrodružstvích Merlina, syna Corwina. Merlin má mnoho ze schopností svého otce, ale navíc je díky svému částečnému původu z Chaosu (protipólu Amberu) schopen i kouzlit. Dlouhé roky pobýval ve stínové Zemi, ale nyní je nucen se vrátit do světa Amberu, neboť mocné síly Vzoru a Logrusu se chystají zvrátit křehkou rovnováhu a tím ohrozit i samotnou existenci Amberu. Merlin má být figurkou v jejich hře, ale nebyl by synem svého otce, kdyby se nepokusil o vlastní cestu.
Tato druhá část série o Amberu (také 5 knih) mě již tolik nepohltila jako první část (s Corwinem), ale stále platí, že je to velmi kvalitní čtení.