Golfový sen

Golfový sen
Originální název: Greatest Game Ever Played

Jota - 2008

Jota (2008) 531

Do r. 1913 nebyl golf ve Spojených státech nijak masově rozšířeným sportem. Přivezli jej Britové a ti hru také nejlépe ovládali. Příkladem za všechny byl slavný Harry Vardon, několikanásobný vítěz turnaje Open a 'Král golfových holí'. Třiadvacetiletý Francis Ouimet si hru zamiloval i přes ostrý protest otce. Na turnaji US Open v r. 1913 měl být jako divák, ale po vynikajícím výkonu v National Amateur Championships trvali pořadatelé na jeho zařazení do soutěže. Amatér versus profesionál. Nováček versus mistr. Místní hoch versus všemocný hrdina. Británie versus Amerika. Ouimetovi nikdo nedával šanci. Během túry si ale postupně získával stále více příznivců a diváci začali uvažovat o tom, že by se nemyslitelné mohlo stát skutečností. (Založil/a: skjaninka)

JQuintana
  15. 5. 2013, 15:10
Typický americký příběh jak z Hollywoodu, některým věcem těžko věřit. Výborně jsou popsány cesty obou hrdinů až k okamžiku kdy se setkají na greenech při US Open. Harry Vardon musel být borec, i teď po sto letech je pořád mezi top 10 hráči v počtu vyhraných Major turnajů. Začal jsem kvůli tomuhle příběhu sledovat golf v televizi a i pomalu se sám začínám učit aspoň odpaly a mám sen si jednou zahrát na opravdovém hřišti.