Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Shakespearova kletba

65%
3 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Shakespearova kletba Originální název: The Shakespeare Curse

Nejnovější vydání:
Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-561-7
Počet stránek: 400
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Domino (2010) 978-80-7303-561-7 400

Když Kate Stanleyová začíná ve starobylém skotském sídle režírovat divadelní představení Shakespearovy „prokleté“ hry Macbeth, nemá nejmenší tušení, že legendární kletba zanedlouho dostihne i ji. Nejdřív se vynoří podivné dokumenty o herci, který byl za Shakespearových časů před představením zavražděn. Vzápětí zmizí i někteří z Katiných herců a na místě, kde údajně stával hrad krále Macbetha, se objeví čerstvě prolitá krev. Záhadná tarotová karta zavede Kate do lesa, kde najde mrtvolu ženy, jež přišla o život za bizarních okolností, až hrůzostrašně připomínajících pohanskou rituální vraždu.
Kate vzápětí zjistí, že uvízla v pasti: policie ji pokládá za podezřelou a vrah si ji zvolil za svou budoucí oběť. V této situaci nemá jinou možnost, než pustit se do pátrání na vlastní pěst. Společně se svým přítelem Benem Pearlem se vypraví na honbu za ztracenou původní verzí Macbetha, která údajně obsahuje popis čarodějnických rituálů a zapovězené vědění. Kate se k těmto informacím staví skepticky, jenže kdosi je jiného názoru – kvůli čarodějným formulím a prokletému rukopisu, jenž je údajně nejtemnějším Shakespearovým tajemstvím, je ochoten k čemukoli. A ten kdosi je nepředstavitelně krutý a vynalézavý vrah… (Založil/a: margaritar)

(více)  
Jennifer Lee Carrell Jennifer Lee Carrell
*1962

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

CrowT
60% 60% 60% 60% 60%
  1. 1. 2011, 15:11
V epilogu této knihy se autorka přiznává, že při psaní bojovala s tvůrčím blokem, a je to bohužel znát. Zápletka týkající se původní verze Shakespearova Macbetha a popisu čarodějnického rituálu, který měla obsahovat, je poněkud přitažená za vlasy a snaží se zkombinovat příliš mnoho nesourodých prvků. Nechyvbí zde samozřejmě ani šílený vrah, který se rukopis snaží za každou cenu získat, a podbná klišé, s nimiž se v thrillerech často setkáváme.
První polovina knihy se docelka vlekla, autorka do románu začlenila poměrně velké množství postav, takže potřebuje značný prostor, aby nás s nimi se všemi seznámila. Druhá půle románu už je naštěstí svižnější a poutavější.
I přes tyto výhrady se ale nejedná o špatnou knihu, jen je z ní tak trochu znát, že byla psána "na sílu". Snad bude autorka v této shakespearovské sérii ještě pokračovat s tím, že věnuje větší pozornost výstavbě zápletky, aby nepůsobila tolik překombinovaně a křečovitě.
(3/5)