Péče o dítě

Péče o dítě Originální název: Péče o dítě

Avicenum - 1976
ISBN: 08 - 006 - 76

Avicenum (1976) 08 - 006 - 76 364

Kniha Péče o dítě patří do zlatého fondu populárně naučné literatury. Poprvé vyšla v roce 1944 a její autor, světoznámý český pediatr prof. Josef Švejcar, ji poté padesát let doplňoval a dopracovával. Předchozí vydání bylo zcela rozebráno. S týmem špičkových dětských lékařů jsme připravili nové, přepracované vydání této bible české pediatrické školy, které se na konci března objevilo v knihkupectvích a které posouvá obsah na úroveň nejmodernějších poznatků dětské medicíny.
Publikace slouží především jako srozumitelný a atraktivně podaný návod, jak správně pečovat o dítě od prenatálního stadia až po dospívání, s důrazem na období novorozenecké, kojenecké, batolecí a předškolní. Jejími adresáty jsou rodiče a prarodiče, ale také dětské sestry, lékaři první linie, studenti medicíny – patří do každé knihovny. (Založil/a: elyon)

Josef Švejcar Josef Švejcar
*20.05.1897 - †1997