Dopisy utrpení a lásky

Vyšehrad - 2003
ISBN: 80-7021-619-0

Vyšehrad (2003) 80-7021-619-0 142
Odeon (1976)

Příběh jedné z velkých milostných dvojic dějin. Dopisy jednoho z nejvýznamnějších filozofů středověku a jeho žačky Heloisy nám přibližují neobyčejný příběh o vášnivé lásce, odloučení i vzájemné úctě a věrnosti. V Historii utrpení zanechal Pierre Abélard, pronikavý a neústupný myslitel, člověk získávající si svou intelektuální převahou a vznětlivostí snadno nepřátele, svědectví o svém bouřlivém životě. Vypráví o svém hledání, konfliktech se soudobými myšlenkovými autoritami, ale také a především o setkání s krásnou a nadanou Heloisou, jejich vzájemném vzplanutí, nepřízni okolí a nešťastném osudu jejich lásky. (Založil/a: Evženie)

Pierre Abélard Pierre Abélard
*??.??.1079 - †21.04.1142

Introvert
  18. 2. 2014, 8:17
Krásný, ač smutný příběh. Příběh ,,Romea a Julie", který se stal. Vnitřní boj mezi vlastními city, snahou o poctivý přístup k Bohu a konvencemi. MOC se mi líbilo vyjadřování obou postav, ušlechtilost a krása slov z jejich korespondence. Takhle kdyby si lidé uměli vyjádřit své city i dnes...