Planeta samých chlapců

Originální název: Planeta samých chlapců

Petrklíč - 2008
ISBN: 80-7229-195-5

Petrklíč (2008) 80-7229-195-5 118

Autor vylíčil nepokrytě homosexuální peklo odehrávající se každodenně v pražských gayklubech, laciných hotelech, na ulici. Jeho hrdina hledá lásku uprostřed světa spuštěného ze řetězu, ale stává se obětí. Dostává se i do prostředí drogové scény a spolu s ním poznáváme holou pravdu o světě, ve kterém žijeme. Kniha je šokující ne pro otevřeně líčené sexuální obrazy, ale pro svou nekonvenční upřímností. (Založil/a: skjaninka)

DanielOsbourne
  16. 12. 2013, 17:59
Zdá se mi, že kniha chce šokovat. Nevím jak ostatní, ale mě nešokovala. Homosexuální komunita má i svá temná zákoutí a Georgiev se nebojí je poodhalit. Kniha je místy vzrušující, nechutná, zarážející, mrazivá a po celou dobu dosti melancholická a depresivní. Dříve než tuto knihu jsem přečetl její volné pokračování, které se mi zdálo poněkud hůře napsané než toto, ale jelikož jsem jí četl ještě v poměrně mladém věku, kdy jsem nevěděl, co vím dnes, přemýšlím, že knihu budu muset ještě jednou přečíst, protože tento díl se mi zdá býti velice uspokojivým čtením !
edulla
  30. 10. 2016, 9:59
Možná, že v té době kniha mohla být šokující. Bohužel mně se dostala do ruky v roce 2016 a nevyzněla tak, jak by mohla. Je to zajímavá sonda, která doplní jiné knihy v této oblasti. Ale po jazykové stránce mne to trochu ubíjelo (málo propracované).
Jack
  2. 3. 2013, 18:09
bohužěl jsem asi nepochopil co chtěl autor sdělit touto knihou.Jestli má být kniha šokována, v první půlce jak to chodí světových a pražský gayklubech.