Důvěrná zpráva o Karlu Hynku Máchovi

Důvěrná zpráva o Karlu Hynku Máchovi Originální název: Důvěrná zpráva o Karlu Hynku Máchovi

XYZ - 2010

XYZ (2010) 300

Miroslav Ivanov, milovník literárněhistorických tajemství a záhad, nás ve své knize zavede po stopách jednoho z největších moderních českých básníků, autora proslulého Máje, Karla Hynka Máchy. Nastíní, jaký byl jeho život i poslední dny před smrtí, která přišla nečekaně a předčasně. Představí nám Máchu „důvěrněji“ jako nadaného, ale trochu roztržitého studenta právnické fakulty, horlivého vlastence, nadšeného ochotníka, vášnivého, vznětlivého a žárlivého milence. Co se odehrálo v osudných dnech a co bylo skutečnou příčinou Máchovy nenadálé smrti? Díky poutavé knize Miroslava Ivanova snad nejenže lépe poznáme básníkovu skutečnou tvář a povahu, ale také nahlédneme do jeho dopisů a tajných deníků, kterým Mácha svěřoval své intimní prožitky, zážitky z cest i každodenního života.
Třináct objevných kapitol o posledních dnech Máchova života, které autor sestavil na základě zjištěných faktů i vlastního bádání. součástí textu jsou přepisy básníkových dopisů jak milostných, tak pracovních a nechybí ani jeho obrázky. (Založil/a: Evženie)