Arabesky

Arabesky
Originální název: Arabesky

Český spisovatel - 1973

Český spisovatel (1973)

Sbírka beletristických próz, v nichž do popředí nevstupuje děj, ale jednotlivé postavy a jejich charakteristické rysy. (Založil/a: MrVogler)

Jan Neruda Jan Neruda
*09.07.1834 - †22.08.1891

VerenaLord
  1. 2. 2013, 1:30
Arabesky mě trochu zklamaly, očekávala jsem od nich více, ale na tu dobu to bylo dílo velmi dobré. Neruda se zde zabývá těmi, kteří byli izolováni a vytěsněny ze společnosti, což v době vydání nebylo dvakrát po vůli.
inhalium
  3. 1. 2013, 22:50
Neprávem opomíjené dílo, v němž Neruda předvádí svůj smysl pro zkratku a talent pro vystihnutí postav, které se obvykle pohybují, jak se tak říká, "na hraně společnosti".
Tardis
  6. 10. 2015, 21:16
Mě se Arabesky v jádru strašně líbí...ale v cestě k získání přízně moderního čtenáře (a tedy i mé) jim překáží zastaralé vyjadřování a autorova nechuť proškrtat nudné a zbytečné scény. Asi je nikdy nedočtu, ale prostě minimálně stojí za pozornost a snahu o přečtení.
vladimirju
  30. 11. 2013, 23:26
Arabesky jsem četl poprvé jako školou poviný. Nezaujaly mně tehdy vůbec.Až později jsem přišel na to, že tato kniha určitou hodnotu má. Vždyť i dnes máme plno lidí tak nějak mimo okraj.