Sbohem, můj krásný plameni
Originální název: Sbohem, můj krásný plameni
Poprvé vydáno celosvětově: 1984

Sláfka - Slávka Kopecká - 2013
ISBN: 978-80-86631-54-7

Sláfka - Slávka Kopecká (2013) 978-80-86631-54-7 212
Primus (1997) 191
Albatros (1984) 13-797-84 222

Zlomky o životě a díle W.A.Mozarta z fiktivních vzpomínek Josefíny Duškové provázených poznámkami neznámého nálezce. (Založil/a: Evženie)

Introvert
  9. 9. 2014, 8:30
Tato kniha byla mým prvním setkáním s Mozartovým životem, když mě v pubertálním věku dostihlo naprosté okouzlení hudbou tohoto člověka. Byl to první krůček k mé pozdější velké lásce ke klasické hudbě, samozřejmě i dalších skladatelů.
Kniha mi vykreslila Mozarta jako člověka s pohnutým osudem, je velmi čtivá. Vím, že existují podrobnější a důkladnější biografie, ale tato pro mne zůstane navždy jedinečnou - byla první.
Peetuliska
  3. 4. 2016, 16:38
Mozartův život byl sám od sebe hodně zajímavý, nadané dítě, které roste v kočáře na cestách, bez nějaké větší lásky rodičů a i bez nějakého většího docenění své práce. Bylo mi ho líto, co vše mohl dokázat, kdyby se mu dal prostor. Tato kniha je má první o tomto skladateli a velice se mi líbila, je psaná svěžím stylem, doplněné poznámkami a ilustracemi. Obzvlášť ty ilustrace musím vyzdvihnout, komplexně dotvářeli atmosféru 18.století, Vídně a hudebního světa.
Příjemné chvíle s Mozartovou hudbou a jeho životem.
Olivka
  1. 12. 2011, 18:00
Mozart patří mezi mé nejoblíbenější skladatele. K této knížce jsem se dostala u svých prarodičů ještě v pubertě a sem tam se k ní vracím.