Kámen na vrcholu

Kámen na vrcholu Originální název: Kamíeń na szczycíe

Mladá fronta - 2004
ISBN: 80-204-1088-0

Mladá fronta (2004) 80-204-1088-0 304

Po útěku od starých mistrů, kteří se je pokusili ovládnout, skupina hochů obdařených silnými magickými schopnostmi se usadí na Ještěru, jednom z ostrovů Dračího souostroví. Skrývají se v zemi fantastických tvorů: draků, lamií a sirén, kde vytvoří Druhý Kruh, bratrstvo mágů spojených přátelstvím a odporem k učitelům, kteří se zpronevěřili svému povolání. Jejich společnicí a mladistvou láskou se stane Jahoda, dívka s velkým magickým talentem, která se stejně jako oni skrývá před představiteli Zámku Mágů. Přátelé však dospívají a izolace začne tížit, bezpečí se změní v nudu, objevují se zárodky prvních konfliktů. A co hůř, ukazuje se, že ani svět na ně nezapomněl a klid pohádkového ostrova může být rychle zničen.

Kámen na vrcholu je kouzelné vyprávění o přátelství, lásce a magii, za které se vždy platí velice vysoká cena. (Založil/a: Miss Utahraptor)

Ewa Białołęcka Ewa Białołęcka
*14.12.1967

Skřítek
  13. 1. 2013, 6:19
Očekávala jsem, že příběh dvojky aspoň neznatelně začne tam, kde skončil první, bohužel. Kámen jsem četla pár let zpátky, už proto, že Tkáč Iluzí bylo poutavé čtení, milé a dlouho jsem něčetla oddychovou literaturu, myslela jsem si, že jdu na jistotu. Marně vzpomínám, o čem to vlastně bylo, horské dobrodružství je totiž to jediné, co si z knihy pamatuji. Jen nostalie mne drží zpátky, abych knihu úplně nezavrhla.
Zhabza
  23. 10. 2012, 19:20
Po výborném prvním dílu příchází o hodně slabší druhý. Autorce postupně celou knihou dochází dech a závěr už tlačí se silným kyslíkovým dluhem.