Paul z Duny

Paul z Duny Originální název: Paul of Dune

Baronet - 2009
ISBN: 978-80-7384-205-5

Baronet (2009) 978-80-7384-205-5 570

První díl nové řady nejslavnější SF ságy duna nazvané Hrdinové Duny líčí události následující po ovládnutí planety Paulem Muad'Dibem, jehož popis uzavírá klasický příběh Duny. Další historii Duny známe až ze Spasitele Duny, kde už si ovšem Paul podmanil celou Galaxii. Tento Paulův příběh vypráví, jak k tomu došlo. Paulovy výboje jsou v plném proudu. Jeho legie kráčejí od vítězství k vítězství, ale pod povrchem se vytvářejí zrádné proudy. Paul má, jako všichni velcí dobyvatelé, mnoho nepřátel, kteří se jej pokoušejí zradit a připravit o strašnou moc, jíž vládne. I sám Paul má své pochybnosti - nevymykají se mu události z rukou? Nevytváří místo řádu chaos a nezrazuje ty, kteří mu věřili?
Silný a vynikajícím způsobem vyprávěný příběh je jistě jedním z nejlepších pokračování Duny. (Založil/a: xacmorx)

vladislaus
  6. 5. 2012, 15:15
Z celé série o Duně ( prakticky jsem vše již přečetl ) dávám této knize asi nejmíň. Zde je opravdu znát recyklace příběhu o Duně. Pro skalní znalce světa Duny je tu mnoho opakování a nový děj je naivní a předvídatelný.