Naprosto osvětleno

Naprosto osvětleno Originální název: Everything Is Illuminated

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-502-X

BB art (2005) 80-7341-502-X 298

Hlavní hrdinou knihy Naprosto osvětleno je mladý americký Žid Jonathan (autorovo druhé já), který se rozhodne na Ukrajině pátrat po osudech svých předků. Hlavně chce najít ženu, která měla zachránit jeho dědečka, když postupující nacistická vojska vyvražďovala židovské obyvatelstvo.
Najde si cestovní kancelář specializovanou právě na židovské turisty ze Západu, kteří pátrají po svých předcích. Jeho průvodcem se stane Alex, stejně mladičký a naivní jako on. Spolu se vydávají na ukrajinský venkov a spolu odhalují o minulosti mnohem víc, než by jim bylo milé. Cesta za kořeny se mění ve výlet do pekla lidské zloby a bezmoci před násilím...

Podle této knihy vznikl v roce 2005 film s Elijahem Woodem v hlavní roli. Režie se ujal Liev Schreiber. Film se natáčel v České republice. (Založil/a: Ellesime)

#drama
Jonathan Safran Foer Jonathan Safran Foer
*21.02.1977

Alementina
  31. 5. 2011, 21:37
Naprosto me nadchla knizka Příšerně nahlas a k nevíře blízko, a tak jsem se těšila na autorovu prvotinu. Ale bohužel... prvni polovinou knizky jsem se prekousavala ztezka a jeste hur a kdyby mi kniha nebyla doporucovana, tak ji asi odlozim, protože kdyz jsem na 40te strane po dvou tydnech a radeji koukam z okna tramvaje nez ctu... to napovida, ze knizka se rozhodne necte jednim dechem. Navic jsem si za celou knizku nezvykla na "zprznenou cestinu" (ukrajinec pise/mluvi spatnou anglictinou a tak v knizce je to velmi spatna cestina), ktera me nicila pri kazde prectene vete. Teprve v polovine knihy jsem se zacala vice orientovat v deji a casovych souvislsotech a do cteni jsem se nemusela nutit.