Šepot

Originální název: Whisper

Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7222-639-9

Víkend (2009) 978-80-7222-639-9 272

Šepot, tak Noa pokřtila pět set let starý zanedbaný dům na venkově, v němž má strávit prázdniny se svou matkou. Ze staré budovy vyzařuje něco hrozivého, ale zdá se, že kromě Noi to nikdo nevnímá. Starý dům obklopuje neskutečné ticho, tísnivé a nebezpečné. Když do něj Noa poprvé vstoupí, ovládne ji strach a zvědavé očekávání. Přesto, jako by nikdo kromě ní netušil, že stará budova skrývá dlouho opatrované tajemství…
Náhle se začnou dít podivné věci. Nejdřív se objeví David, chlapec z vesnice se zelenýma očima, který Nou okouzlí. Spolu se pokusí o seanci, při níž vyvolávají duchy. V okamžiku se všechno změní. Najednou se jim zdá, že k nim promlouvá nějaký přízrak. Je to dívka Eliza, která tvrdí, že byla před třiceti lety na půdě tohoto domu zavražděna. Noa a David jsou zděšeni. Zdálo se jim to, nebo dům opravdu skrývá nějaký zločin? Všechny stopy dovedou Davida a Nou k jedinému místu, na uzamčenou půdu tajemného domu. (Založil/a: elyon)

Isabel Abedi Isabel Abedi
*03.03.1967

RacingF
  8. 5. 2011, 12:37
Od Isabel Abedi jsem četla jako první knihu Isola, která byla velice čtivá a napínavá, šmrncovní, chvílemi strašidelná, ale také se tam odvíjela zamilovanost mezi hlavní hrdinkou a chlapcem. Šepot byl o něčem jiném, ale v podstatě bylo poznat čí rukou jsou knihy psány (což vůbec nevadí ;) )... A na závěr musím dodat že obě knihy jsou kouzelně skvělé!
Terman
  27. 9. 2010, 20:12
Úžasná knížka. Napínavá a neuvěřitelně poutavá.
Škoda je, že u nás ještě není Isabel Abedi tak známá, protože si myslím, že by si mnoho lidí její knížky zamilovalo.