Splétání technikou Kumihimo

Splétání technikou Kumihimo Originální název: Splétání technikou Kumihimo

Computer Press - 2005

Computer Press (2005) 92

Kumihimo je japonská technika splétání ozdobných šňůr a textilních doplňků. V Japonsku je velmi populární a v poslední době si získává stále větší oblibu i u nás a v celé Evropě. Textilní doplňky a šňůrky se touto technikou pletly tradičně z hedvábí, ale lze použít i jiné materiály – viskózu, bavlnu, vlnu nebo dokonce drátky. Kumihimo se využívá i v textilní bižuterii. Kniha vás provede krok za krokem jednotlivými postupy a vzory, které zde najdete na přehledných fotografiích i ilustračních schématech. Spolu se srozumitelně napsaným textem tak dostanete kompletního průvodce, podle kterého rychle zvládnete danou techniku a budete se moct plně soustředit na vlastní nápady. Stejně jako v ostatních knihách z naší edice Výtvarné techniky si ale samozřejmě nápady a tipy na výrobky můžete najít přímo v knize. (Založil/a: elyon)