Malba na hedvábí

Malba na hedvábí Originální název: Malba na hedvábí

Computer Press - 2006
ISBN: 80-251-0814-7

Computer Press (2006) 80-251-0814-7 128

Zkušená lektorka kreativních kurzů vás provede malbou na hedvábí od objevení tohoto materiálu až po nejnovější způsoby jeho zdobení. Seznámí vás s materiály, nářadím i pomůckami dostupnými na našem trhu, poradí vám se zařízením pracovního místa a triky pro tvorbu různými technikami. Ke každé technice je připraven projekt, v němž si krok za krokem pomocí fotografického návodu vytvoříte originální obrázek, šperk, šál, polštář, kravatu, šál, pareo, lampičku, ubrus, deštník… V první části projektů se naučíte pracovat se zažehlovacími barvami, anitdiffusantem, solí, konturou, guttou a také šablonami, razítky, válečky, zvládnete mramorování i sluneční techniku. Následující část je věnována vosku studenému i teplému, tjapu a tjantingu. V kapitole o napařovacích barvách je připraven například projekt technikou shibori, vyvazování a découpage. Pro ty, kteří se budou chtít pustit do náročnějšího projektu autorka přichystala návod na ozdobení sametového ponča technikou dévoré. V závěru naleznete také šablony motivů použitých v knize. (Založil/a: elyon)