Viking Vike

Originální název: Vicke Viking

Albatros - 1994
ISBN: 80-00-00101-2

Albatros (1994) 80-00-00101-2 126

Vikingové byli válečníci ze skandinávských zemí, kteří od 4. století našeho letopočtu zaplavovali Anglii, Francii i jiné evropské země, a pronikli až do Kanady a Grónska. Na svých pověstných válečnických lodích organizovali válečné výpravy, plenili přímořské kraje a v mnoha z nich se trvale zmocnili vlády.
S představou krvelačného a dobyvačného bojovníka ovšem hrdina této knížky, malý Viking Vike, nemá nic společného. Na výpravu jede jen z donucení a tam, kde nestačí síla a odvaha, používá narozdíl od ostatních i rozumu a důvtipu. O dobrodružství, napětí a legraci v jeho příbězích není nouze. (Založil/a: Miss Utahraptor)

LadysR2
  12. 7. 2013, 19:32
Pěkně napsané, plno obrázků, co skvěle dokreslují atmosféru a samozřejmě v mém případě faktor nostalgie. Čtení na pár hodin, co pohladí na duši
dollyk
  30. 11. 2016, 9:08
Vzpomínám, že jako dítě mě ta knížka neskutečně bavila. V té samé době asi půl roku poté, co jsem to četl, šel v telce kreslený seriál. A jako mnohokrát poté jsem knížku ocenil lépe. Už tehdy v jedenácti jsem došel k poznání, že kniha je kamarád, kdežto televize jen letmá známost. A já byl vždycky spíše na hlubší vztahy.
Musil S
  2. 4. 2016, 13:44
Tato kniha vypráví o mladém vikingovi ,který se jmenuje Vike.
Vike je na rozdíl od jeho druhů ,kteří jsou nemotorní,silní a do všeho
se vrhají po hlavě on nad věcma přemýšlí a zjednodušuje si je. V jeho
příbězích se několikrát ukazuje že je lepší si všechno promyslet než se do něčeho pustíme.

Kniha se mi líbila jelikož měla vtipné příběhy, zajímavé úvahy a propracované obrázky.
ondra k
  6. 3. 2016, 20:12
Tato kniha se mi líbila svým humorným a dobrodružným příběhem. Hlavním hrdinou je Viking, který se jmenuje Vike a nepatří mezi nejstatečnější Vikingy z Flaku. Vike je velice nápaditý, například když přemísťoval kameny, tak místo toho aby je nosil v rukou, tak vyrobil katapult, kterým kameny přemísťoval. Myslím, že pro kluky může být kniha opravdu zajímavá.