Síťování

Síťování Originální název: Síťování

Computer Press - 2004
ISBN: 80-251-0123-1

Computer Press (2004) 80-251-0123-1 96

Kniha Síťování je ojedinělou publikací, která přináší zručným čtenářkám mnoho zajímavostí a praktických informací o tomto tradičním textilním řemesle. V úvodní kapitole je podrobně mapována historie síťování v našich zemích. Kapitolu doplňuje řada fotografií získaných v depozitářích muzeí na Českomoravské Vysočině, kde má toto řemeslo letitou tradici.
Publikace je však také praktickým průvodcem vaší vlastní tvorbou – seznámíte se s nástroji, které budete pro práci potřebovat, naučíte se základní uzel, vyzkoušíte si jednotlivé druhy síťoviny, tvarování v síťovině či vzorování síťováním. Můžete se zdokonalit i ve vyšívání a zkusit tuto techniku použít v síťovině stejně jako to dělali naši předkové. Inspirací vám budou síťované výrobky současných autorek – šály, šátky, halenky, límečky, rukavice, kabelky či bytový textil. Ke všem výrobkům poskytují autorky návod k síťování a doporučují materiál pro výrobu. (Založil/a: elyon)

Iva Prošková Iva Prošková
*1946