Dcery Říma

Originální název: Venus Wurf

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1925-7

Knižní klub (2007) 978-80-242-1925-7 421

Historický příběh dvou rozdílných mladých žen, trpasličí otrokyně a urozené dívky, se odehrává ve starověkém Římě.
Učenlivá a houževnatá trpaslice Andromeda slouží Julille, vnučce panovníka Augusta. V prostředí plném intrik si obě ženy chtějí prosadit své vlastní cíle a získat od života co nejvíce: moc nad ostatními, či v případě Andromedy pouhé přežití a snad i svobodu. Když je pak za nevěru Julilla svým dědečkem poslána do vyhnanství, s otrokyní ji spojí jedno velké tajemství. Barvitý román z nadmíru strhujícího prostředí Říma v sedmém roce po Kristu, mezi jehož hrdiny autorka zařadila i básníka Publia Ovidia Nasa. (Založil/a: slide)

moonchild
  27. 10. 2013, 17:57
Knihy podobného ražení zbožňuji.Líbí se ni děj ve starém Římě.Hltala jsem jí jedním dechem.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Xaire
  21. 3. 2012, 14:31
Ouu, tohle byla tak úžasná knížka. Skvěle propracované, dodržování historických skutečností, velmi zajímavá dějová osa.
zuzkala
  14. 3. 2014, 11:58
Knihy tohoto žánru moc nečtu a proto jsem byla velmi mile překvapena, jak mne tato kliha pohltila! Je to moc hezky napsané! Doporučuji!