Císařova hrobka

Originální název: The Emperor's Thomb

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-588-4

Domino (2011) 978-80-7303-588-4 464

Hrobka prvního čínského císaře, střežená podzemní terakotovou armádou, byla po více než dva tisíce let skryta lidským zrakům. A přestože je v dnešní době považována za jedno z největších archeologických nalezišť světa, čínská vláda do ní stále odpíra přístup. Proč?
Nalézt odpověď je úkol pro Cottona Malonea, jehož životem otřásl mail s odkazem na neznámou internetovou stránku. Po přihlášení spatří Cassiopeiu Vittovou, ženu, která mu už několikrát zachránila život, jak ji mučí záhadný muž a vznáší k Malloneovi stručný požadavek: ,,Pokud ji chcete udržet při životě, dejte mi ten předmět, který vám svěřila do úschovy.''
Potíž spočívá v tom, že Cassiopeia Maloneovi žádný předmět nepředala a on sám nemá tušení, oč by se mohlo jednat. Je ovšem odhodlán svou přítelkyni zachránit ze spárů nebezpečných šílenců, a tak se vydává na nejnebezpečnější misi svého života, při níž čelí nejen nelítostnému starodávnému bratrstvu, ale také současným mocným v Číně, tedy v zemí, kde má lidský život velmi nízkou cenu... (Založil/a: margaritar)

Pend
  21. 10. 2012, 14:17
Šestá kniha ze série Cotton Malone. Pravidelní čtenáři Berryho budou patrně spokojeni, pokračuje ve stejných šlépějích.
Nantong
  14. 4. 2015, 10:39
Pro mě byla tato kniha nejslabší, s dočtením jsem měla značné potíže, musela jsem se ke čtení nutit. Možná to bylo čínskou tématikou, nevím, ale kniha mě nezaujala.
Huckleberry Finn
  22. 11. 2016, 9:19
Bylo příjemné i poučné toulat se místy, kterými procházeli hlavní protagonisté a poznávat zeměpisné a historické skutečnosti, ovšem akce a dobrodružství, ze kterých hrdinové vyvázli vždy bez zranění, bylo nepočítaně, proto jsem byl rád, když jsem se pročetl k závěru, který se poměrně, docela, možná vydařil. Berry mohl knihu propracovat / sestavit i lépe (70%).
tequilaking
  1. 9. 2012, 0:07
Pan Berry má smlouvu s nakladatelem, že musí bouchat jednu knihu ročně, a podle toho to vypadá. Ta tam jsou propracované hádanky a příběhy z prvních dílů Cottona Malonea.
Autor vzal jednu starou teorii o ropě a jednu archeologickou zajímavost a obalil je spoustou vaty nudných rozhovorů lidí, kteří rádoby pletichaří o politickou moc v Číně. Přitom vás vůbec nezajímá, kdo bude příštím předsedou čínské KSČM a i přestřelky začínají být nepřehledné a nudné. Podle mě jedna z nejhořších Berryho knih.
Henry Morgan
  29. 4. 2012, 12:16
Velmi podobný mustr jako u Karla Velikého.....já prostě na tu politiku moc nejsem a když tam není ten hlavní hrdina tak moc, tak mě to prostě štve. Navíc kombinovat příběh s politikou a ještě k tomu čínskou, mi přijde poněkud tragické. Ale evidentně se to líbí.
margaritar
  31. 10. 2010, 19:22
Další z případů Cottona Malonea
ratte8
  22. 9. 2015, 13:52
Přiznám se, že se mi knihu nepodařilo dočíst. Přišla mi zmatená a zápletka naprosto nevěrohodná. Čínské reálie mne také nezaujaly.