Zimní přízraky

Zimní přízraky
Originální název: The Winter Ghosts

BB art - 2010

BB art (2010) 208

Mladý Angličan, jehož milovaný bratr padl ve válce, se v zoufalství vydá na cesty. Na silničce v Pyrenejích ho zastihne sněhová bouře, havaruje a pomoc nachází v údolní vesnici, zahalené nevysvětlitelným smutkem. Na večerní slavnosti se seznámí s dívkou, jíž vylije své srdce a ona mu na oplátku vypráví osudovou historii vesnice. Autorka opět čerpá z dějin křesťanské sekty katarů, a to z poslední etapy – kataři, zahnaní vojáky vysoko do hor, se schovávají v jeskyních a vojáci je tam zaživa zazdívají. Ráno, ač je to hrdinovi k nevíře, se ukáže, že na žádné slavnosti nebyl. V duchu veden dívkou ze svého živého snu, vypraví se do hor a v jedné z mnoha pyrenejských jeskyň nachází hromadný hrob posledních katarů, včetně práchnivějící krásné vypravěčky. Díky jemu se kataři hromadně „vracejí domů“, vesnice ožije, zbavena prokletí minulosti, a mladý muž, vyléčený ze svého zhoubného smutku, se s láskou v srdci k mrtvé dívce rád vrací do života mezi lidi. (Založil/a: margaritar)

Kate Mosse Kate Mosse
*20.10.1961

marionette
  1. 8. 2012, 12:18
Nevím, ale za mě velké zklamání. Když jsem si v obchodě přečetla o čem to je, tak jsem si řekla jo, to bude dobrý! A bylo. Ze začátku opravdu ano. Ale pak jsem knihu přečetla a zjistila sem, že jsem jí vůbec číst ani nemusela. Že přečtení obálky knihy (o čem je), klidně stačilo. Žádná zápletka, žádný nečekaný konec, prostě nic.... :(((