Originální název: Lion in the Valley

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-736-8

Alpress (2002) 80-7218-736-8 312
Alpress (1998) 80-7218-142-4 294

Nastávající sezona na egyptských vykopávkách vypadala nadmíru slibně. Amelie Peabodyová s popudlivým, podivínským, avšak zároveň neobyčejně velkorysým manželem Emersonem a neposlušným osmiletým synem Ramsesem přijíždí do Egypta. Emerson věnoval Amelii pyramidu, i když malou, aby na ní pracovala. Jediným stínem je výhružka, kterou Amelie vmetla do tváře zločinnému Sethosovi, jehož vinou musela předešlý rok Egypt málem opustit. „Nedám vám pokoj, dokud s těmi zločinnými praktikami neskončíte." Výzva nezůstala bez odezvy. Sethos touží po starožitnostech, ale je tu něco, co chce víc než bohatství... Je ochoten zajít do krajnosti, ba překročit všechny meze. (Založil/a: margaritar)

Ducii
  13. 6. 2014, 9:37
Opět stejně jako první díl se starověkým Egyptem to nemá mnoho společného, opět se to točí kolem rodinných záležitostí jistých lidí. Vlastně jen trochu jiný příběh, ale jinak skoro jako přes kopírák stejné jako Krokodýl na písčině. Doufám, že je to jen náhoda, protože jestli všech 18 dílů je na jedno brdo, tak asi brzy se čtením knih z této série skončím. I tak ale nutno podotknout, že jsem četla s napětím do konce, byla jsem zvědavá, jak to dopadne, kdo je Setchi. Trochu jsem byla koncem zklamaná, protože v něm moc nehráli roli ti, které jsme celou dobu sledovali a částečně podezírali... Vlastně tomu tedy chyběla ta správná zápletka. No jsem zvědavá, co přinesou další příhody Amélie. Ráda bych si přečtla hlavně ten předchozí díl, na který bylo hojně odkazováno.
margaritar
  31. 10. 2010, 20:24
Čtvrtá kniha série Amelia Peabodyová.