Ochránkyně mrtvých

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Alpress - 2004
ISBN: 80-7218-855-0

Alpress (2004) 80-7218-855-0 423

Píše se rok 1917. Hrůzy první světové války se nevyhýbají ani Egyptu, avšak ilegální obchod se starožitnostmi kvete dál. Proslýchá se, že vykradači hrobek narazili v okolí Hřbitova opic na poklad nesmírné hodnoty. Nic není pro rodinu Emrsonových větší výzvou. Angličtí archeologové se pokoušejí místo objevit, avšak čelí vražedným výhružkám, které jsou myšleny smrtelně vážně. Zdá se, že naleziště zatím nevydalo všechny své poklady a nestřeží je pouze kletba faraonu. Také se ukazuje, že i zdánlivě slabý protivník, může být ve skutečnosti nepřemožitelným rivalem. A smrt obchází ve stále těsnějších kruzích.
Ramses je povolán výzvědnou službou k velmi nebezpečné misi. Důvody jsou tak pádné, že nemůže odmítnout.
I Nefret hlídá své tajemství...
Jestli však rodina vyvázne se zdravou kůží, ví snad jen Hathor, bohyně zobrazovaná s hlavou krávy, ochránkyně mrtvých, ale také živých. (Založil/a: margaritar)

Ducii
  14. 7. 2014, 9:13
Jedinou zajímavou částí je tak, kdy se Ramses vydává na misi, jinak je to celkem nuda - pořád totéž jako v předchozích dílech a jelikož jsem jich už pár četla, tak už mne to začíná nudit, jak se vše opakuje stále dokola. Původně jsem měla v plánu sehnat si ty knihy, které jsem musela přeskočit, teď už vím, že jen dočtu ty dvě další co mám a k sérii se nebudu více vracet.
margaritar
  31. 10. 2010, 20:34