Strážce obzoru

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Alpress - 2005
ISBN: 80-7362-062-6

Alpress (2005) 80-7362-062-6 413

Skrytá v hloubi egyptské pouště leží Ztracená oáza. Je považována za svaté místo. Dostane se do ní jen ten, kdo vlastní starobylou mapu. Život se tam od 4. století našeho letopočtu takřka nezměnil. A právě z této vzdálené oázy přijíždí do anglického Kentu zvláštní posel, aby vyhledal archeologa Radcliffea Emersona a jeho rodinu.
Ztracené oáze totiž hrozí zkáza, protože zde řádí podivná choroba. Poslední nadějí je, že pomůže právě učený Emerson.
Ale není to léčka? Nemíní se tamější král pomstít za to, že odsud před několika lety odvedli unesenou anglickou dívku Nefret, jež byla vychovávána jako vysoká kněžka kultu bohyně Eset?
Odpovědi dřímají daleko na východě, střeží je věčně rozpálený pouštní písek. Emersonovi zatím mají jistotu pouze v tom, že je strastiplná cesta. A na každém kroku může číhat smrt. (Založil/a: margaritar)

Ducii
  24. 6. 2014, 21:58
Asi to nejlepší z celé série, co jsem dosud četla, byť začátek se značně vleče jako vždy. Musím říci, že jsem měla malý problém s tím, kdy tuhle knihu číst v rámci série. Vyšla sice mezi posledními jako "ztracený nalezený deník", chronologicky patří ale na jedenáctou příčku. Rozhodla jsem se číst to, co mám k dispozici, chronologicky a nelituji. Jediné, čeho lituji, že jsem ještě nečetla knihu o první cestě do Ztracené oázy:-D Výhodou téhle knihy je, že příliš neodkazuje na předchozí díly (vyjma té první cesty z oázy). Zajímalo by mne, jak k čertu vstal z mrtvých Sutech (zřejmě opět nějaký z předchozích dílů, který jsem zatím neměla v rukou)...
margaritar
  31. 10. 2010, 20:39