Kletba zlatého ptáčka

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Alpress - 2007
ISBN: 80-7362-448-6

Alpress (2007) 80-7362-448-6 312

Na začátku nové sezony odcestuje proslulý archeolog Emerson do Údolí králů. Po příjezdu do Egypta čelí jeho rodina záhadným útokům. Zčistajasna se u nich objeví zaměstnanec britské rozvědky v přestrojení. Naléhavě žádá o úkryt před neznámými pronásledovateli a o rozluštění jakéhosi podivného zašifrovaného dokumentu. Do toho všeho obletí svět senzační zpráva: archeologové objevili nevyplněnou hrobku faraona Tutanchamona! (Založil/a: margaritar)

Ducii
  6. 8. 2014, 12:12
Přečetla jsem cca polovinu knih ze série, tahle je poslední. Původně jsem myslela, že přečtu zpětně i ostatní, ale po čase to začala být nuda - knihy byly jak přes kopírák. Ani tahle se bohužel moc nevyvedla - celkem bez zápletky, nic se pořádně nedělo, v podstatě takové deníkové vyprávění. Ale jo budou mi Emersonovi chybět.. prožili jsme spolu nejeden letní večer, takže možná za nějakou dobu se ke zbylým knihám série přeci jen vrátím.
Elleyne
  13. 3. 2014, 15:20
Zatím je to jediná kniha, kterou jsem četla od této autorky a ani nevím, jestli se budu pouštět do další. Přišlo mi, že se pořádně něco dělo až na posledních 50ti stránkách, a předtím jsem dlouho čekala, než se konečně začne něco pořádně dít.
margaritar
  31. 10. 2010, 20:45
Osmnáctá kniha série Amelia Peabodyová.