Košíkářství

Košíkářství Originální název: Complete Book of Basketry Techniques

Computer Press - 2003
ISBN: 80-7226-934-8

Computer Press (2003) 80-7226-934-8 176

I když je košíkářství jedním z nejstarších řemesel (dokonce starší než výroba keramiky), své kouzlo neztratilo ani dnes. Nespornou výhodou je využití přírodních materiálů, které před svým zpracováním vyžadují jen velmi malou přípravu. Jednu z nejstarších rukodělných činností si máte možnost vyzkoušet sami. Stačí dostatečné množství materiálu a zručnosti. Techniky a metody byly vyvíjeny s použitím místních zdrojů, což výrobkům jednotlivých oblastí dává svůj specifický ráz a navíc vám shánění materiálu nebude činit problémy.
Toto tradiční řemeslo pomalu vymírá. Okolo nás je stále méně a méně zručných košíkářů a starých mistrů, kteří lásku k řemeslu získali od svých předků a kteří by své dovednosti mohli předat dalším generacím. S touto knihou můžete objevit zajímavého koníčka a pomoci uchovat jedno z řemesel, které naši předkové od pradávna provozovali. (Založil/a: elyon)