Nezvyklá země

Originální název: Unaccustomed Earth

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0184-3

Argo (2010) 978-80-257-0184-3 324

Druhá sbírka povídek známé americké autorky s bengálskými kořeny; za první sbírku Tlumočník nemocí, která vyšla také v českém překladu, získala Pulitzerovu cenu.

Povídky se zabývají přesazením do nové země (USA), která je pro přistěhovalce nejen první generace stále půdou nezvyklou. Povídky jsou kulturní meditací či reflexí na život mezi dvěma kulturami, kdy jsou lidé nuceni spolu vycházet a utvářet si životní prostor. Hrdinové v nové zemi zažívají osudové zvraty a po svém se vyrovnávají s životem mezi Východem a Západem, někteří najdou svoji lásku, jiní nikoliv, některým se splní americký sen, jiní propadnou alkoholu či odevzdané pasivitě. Titul vyhlásily New York Times i Publishers Weekly knihou roku 2008. (Založil/a: Uzavřený_účet_3846)

Jhumpa Lahiri Jhumpa Lahiri
*11.06.1967

hokee
  12. 5. 2012, 19:09
Četla jsem anglický originál a kniha mě velmi příjemně překvapila. Obyčejné, přesto zajímavé, emocionální příběhy vylíčené bravurním stylem.