Originální název: Život s hvězdou

Odeon (1967) 237
Mladá fronta (1964) 158
Nezjištěno / Jiné (1949) 213 Nakl. Dílo
ELK (1949) 213

Psychologický, zrůdnost nacismu dokumentující román s okupační tematikou. Weil v něm vyprávěním příběhu malého bankovního úředníka-žida, jedné z nesčetných obětí vyhlazovacích akcí nacistů, vylíčil deformaci duše člověka strachem a složité cesty, jimiž došel k odhodlání mu čelit a přemoci jej volným rozhodnutím o vlastním životě. (Založil/a: Hellča)

nevermore
  24. 8. 2016, 7:48
Čekal jsem, že to bude podstatně horší a ideologicky zatížené. Nebylo, Weil obrazy proplouvá přirozeně.
Ariko
  14. 11. 2014, 9:13
Na střední škole jsme měli ročníkovou práci - Srovnání Pana Theodora Munstocka a Života s hvězdou. Popravdě Theodor se stal jednou z mých oblíbených knih, ale Život s hvězdou tak nějak pokulhával. Nečetl se nějak hrozně, ale chyběla mu křídla..
Peetuliska
  24. 2. 2014, 19:57
Příběh Žida, který se čistou náhodou vyhnul transportu do koncentračního tábora.

Téma, které mě zajímá, je zde popisována nepříliš dobrou formou.
Luci-ye
  25. 10. 2015, 19:01
Kniha byla hodně popisná a proto mě nijak zvlášť nezaujala. Na druhou stranu podává obraz beznadějné doby a bídy Židů. Vůbec si nedokážu představit, že se tohle opravdu stalo.
Dominie
  5. 2. 2015, 20:05
Tohle mě vážně bavilo. Nádherná kniha, která ve mě vyvolala spoustu pocitu - jak to od knížky s tímhle tématem očekávám. Přečetla jsem jedním dechem a nechtěla se mi odkládat. Úžasné, rozhodnu se k tomu ještě časem vrátím :)
joeblack
  24. 9. 2016, 16:45
Začátek knihy, byl dobrý ale postupně se mi zdálo, že děj upadal a ke konci už jsem se docela nudil. Ale věřím, že si své čtenáře najde. Za mě 55%.