Znamení duhy

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Leonardo - 2001
ISBN: 80-85951-25-8

Leonardo (2001) 80-85951-25-8 157

"Vždy se mi líbily knížky jako je Nonstop Briana W. Aldisse. Je jich ale moc málo, takže jsem si jednu napsal sám." Pavel Obluk (Založil/a: hiro666)

Pavel Obluk Pavel Obluk
*25.11 1962

Slarque
  31. 12. 2014, 16:11
Na boku knihy je uvedeno, že se jedná o sci-fi. A pak je tu obálka. Dohromady to téměř vylučuje možnost napsat v komentáři spoiler. Aldissův Nonstop jsem zatím nečetl, takže nemohu porovnávat. Lid Izraelitů žijící v zemi Arrach podle starých tór se každopádně vydává na dlouhou pouť stanovenou názvy tří částí knihy: Nebe – Peklo – Ráj. Nevysvětlené okolnosti se hromadí geometrickou řadou. Částečná vysvětlení čtenář nalezne až v poslední části. Sice je kombinace sci-fi se starozákonními texty celkem neobvyklá, na mě tam bylo těch nijak nevysvětlených zmizení / objevení postav zkrátka příliš. (Vysvětlení názvu: duhu seslal Hospodin Noemu jako znamení smlouvy, že již nikdy nesešle potopu na svůj lid.)