Chytněte mi guerézu

Chytněte mi guerézu Originální název: Catch Me a Colobus

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-475-5

BB art (2009) 978-80-7381-475-5 216

Durrellova zoo na ostrově Jersey samozřejmě není bez problémů, ale když chce někdo zachraňovat a rozmnožovat chráněné živočichy, musí s nimi počítat. A žádaná zvířata si musí někde opatřit, nejlépe v jejich domovině, takže se spolu s autorem podíváme za levharty a opicemi do pralesa v Sierra Leone a na úpatí mexického Popokatepetlu za vzácnými králíky. Ochránci přírody si pak jistě všimnou i toho, jak se liší Durrellovy výpravy od současného přístupu ke chráněným živočichům. Chytněte mi Guerézu je tak také výpravou do nadšeneckých časů prvních ochránců divokých tvorů. (Založil/a: Elrond)

Elrond
  29. 5. 2011, 12:36
Vzpomněl jsem si na tuhle titulní hlášku z knihy nedávno, když jsem guerézy viděl v pražský zoologický zahradě. V krásnym výběhu bez mříží, obehnaným jen vodou na ostrově. Je fajn, že hodně věcí o který britský zoolog usiloval se začínají naplńovat. Ale pořád by to chtělo dalších 100 takových lidí formátu jako byl on.