Pevné objetí

Pevné objetí

Podtitul: Cesta k vnitřní svobodě

Originální název: Ich halte dich fest, damit du frei wirst

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0531-9

Portál (2013) 978-80-262-0531-9 200
Portál (2009) 200

Terapie pevným objetím má svou vypracovanou metodiku, jsou pevně stanoveny její hlavní kroky a principy. V pevném objetí je třeba vyjádřit a konfrontovat vzájemné city, a to nejprve ty negativní (vzájemné výhrady). Ty musí být vyjádřeny autentickým, pro druhého vnímatelným způsobem, tedy nejen slovně. Terapeutické setkání lze považovat za úspěšné teprve tehdy, když se mezi oběma zúčastněnými znovu rozproudí vzájemná láska.

České vydání autorka aktuálně doplnila některými novými metodickými postupy při terapeutické praxi, na jejichž vývoji mají zásluhu také čeští a slovenští terapeuti. Kniha je psána pro rodinné terapeuty a pro rodiče. (Založil/a: al-ma)

LuckaLu
  23. 12. 2011, 22:32
Ačkoliv mi tato terapie v mé nevědomosti přišla zpočátku příliš "brutální", proti tomu, co člověk chce, je tomu přesně naopak. Je to kniha tak přirozená, o lásce, o objetí, po kterém toužíme zvláště v nejtěžších chvílích našeho života. Doporučuji! Kniha plná lásky, kterou budete také chtít cítit a tuto terapii sami zažít! Kniha naděje, spatřující ji v lásce, nejmocnější síle a smyslu lidského života.