Haló, haló! Kompletní válečné deníky Reného Artoise

Haló, haló! Kompletní válečné deníky Reného Artoise
Originální název: 'ALLO, 'ALLO!

Columbus - 1997

Columbus (1997) 200

Podle televizního seriálu BBC Jeremyho Lloyda a Davida Crofta s úpravami a poznámkami Reného Fairfaxe. (Založil/a: Rumistek)

zelmi
  20. 11. 2014, 11:22
Myslím, že tyto deníky jsou určeny spíše pro skalní fandy seriálu. Čtenář, který o seriálu nic neví by se zde asi ztratil nebo by nevěděl moc o co se jedná, nevím. Já musím přiznat, že i když mám seriál moc ráda, tak u knihy jsem se moc nenasmála. Možná to bude tím, že na seriál koukám příliš často a znám ho skoro nazpaměť. Překlad knihy je většinou velmi zdařilý a hodně se shoduje s dabingem české televize, občas ale pokulhává. Nejvíce je to patrné v překladu Padlá madonna s velkými plícemi nebo Váza s chudobkami (obzvláště, když i v seriálu jsou to slunečnice jako hrom) apod., ale to je jen drobnost. Velmi se mi líbil popis překladu jména "polucisty" Višněho. Také se párkrát v knize popisuje děj krapet jinak než bylo natočeno v seriálu. Ale jak píši výše, jedná se o drobnosti.