Sykot

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Oldag - 2010
ISBN: 978-80-7411-030-6

Oldag (2010) 978-80-7411-030-6 304

Julie Garwoodová, autorka bestsellerů New York Times, opět rozehrává úchvatný příběh vášně, napětí a intrik a ve svém dalším vzrušujícím thrilleru přivádí na scénu přitažlivou, bystrou a odvážnou hrdinku Lyru Prescottovou.
Studentka Lyra by se měla rozhodnout, co bude dělat po ukončení školy. Přijme-li zaměstnání v místním televizním studiu, možná se už nikdy nedostane k vysněné filmařské práci. A tak se místo rozhodování raději pouští do své závěrečné práce – zpracování dokumentu o kdysi krásném parku. Tento úkol se však zvratem osudu mění v horor ze skutečného života. Náhodou se stane svědkyní podivné scény, kdy rozzlobená, silně rozrušená žena vyhazuje z domu hromadu věcí. Aby Lyra zachránila cenné knihy, které mezi nimi jsou, sebere je a spolu s nimi několik DVD. Krátce nato zmíněná žena zastřelí svého manžela i sebe. Lyra netuší, že místo sleduje úkladný vrah, jehož cílem bylo a dosud je získat něco, co měl muž u sebe. A nyní se domnívá, že by to mohla mít právě Lyra. Jakmile je jasné, že jí hrozí nebezpečí, obrací se Lyra na svoji spolubydlící Sidney Buchananovou. Jejím přičiněním vstupuje do Lyřina života odvážný a nebezpečně hezký agent FBI Sam Kincaid, který se snaží záhadný případ vyřešit a zároveň dívku ochránit. S tím, jak se kruh nebezpečných intrik stahuje, rodí se ve vztahu mezi Lyrou a Samem nebezpečná vášeň. Je třeba, aby se Lyra oprostila od nedůvěry, začala spoléhat na své instinkty a šla za svým srdcem – přestože to vyvolá bouři citů i smrtící nebezpečí.

Série:

Buchanan-Renard:
1. Nebezpečná hra (2002/Oldag)
2. Slitování (2003/Oldag)
3. Vrať mi můj sen (2003/Oldag)
4. Vraždy podle seznamu (2005/Oldag)
5. Křehká láska (2006/Oldag)
6. Tanec stínů (2008/Oldag)
7. Oheň a led (2009/Oldag)
8. Sykot (2010/Oldag) (Založil/a: DdeK)