Ve dvou se to lépe táhne

Ve dvou se to lépe táhne Originální název: Ve dvou se to lépe táhne

Tok - 2000
ISBN: 80-86177-08-4

Tok (2000) 80-86177-08-4 302

Zkrácená verze veselého vyprávění známého bohéma o dobrodružných cestách ve společnosti Jaroslava Haška. (Založil/a: Vojtik69)

Zdeněk Matěj Kuděj Zdeněk Matěj Kuděj
*24.11.1881 - †08.08.1955

vladislaus
  29. 4. 2014, 16:10
Vyprávění z doby, kdy se žilo za pár korun a Hašek dovedl žít i na dluh. Hašek psal svého Švejka asi podle sebe, protože jeho historky jsou stejně švejkovské.
Bred
  8. 4. 2015, 10:45
Výborná kniha o putování spisovatelů Kuděje a Haška z Prahy do Plzně. Nejvtipnější mi přišla kapitola se skauty; jakožto vedoucí dětského oddílu si ze skautů tradičně děláme legraci, ale oni tak opravdu žili (a žijí...)! Jinak doporučuji všem, kteří se připravují třeba k maturitě a chtějí si Haška trochu víc do hloubky osahat - výborné vykreslení charakteru spisovatele i doby.
Jen některé reálie modernímu člověku poněkud unikají, přepočet zlatek/ krejcarů na koruny a halíře, vysvětlivky anglických a francouzských slov, zato němčina byla druhou přirozeností a je hojně využívána...
Vojtik69
  7. 11. 2010, 21:38
Pěkná kniha ukazující Jaroslava Haška tak, jak ho z čítanek a školní výuky rozhodně neznáme. Po přečtení této knihy bych s tím pobudou nechtěl mít nic společného :-D Ale kniha je to vtipná a doporučuji všem, kteří mají nějaký vztah ke všem regionům od Prahy do Plzně, protože tam se děj odehrává a možná v ní najdete konkrétní místa, kde Hašek něco vyvedl :-)