Milión Alenčiných dobrodružství

Milión Alenčiných dobrodružství
Originální název: Million priključenij

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1989

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1989) 224
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1982)

Poslední z trilogie Alenčiných dobrodružství, kterou knižně vydalo v průběhu druhé půlky 80.let nakladatelství Svoboda.
Alenka je zde už zkušenou vesmírnou bioložkou a odvážnou bojovnicí proti vesmírným pirátům, vedeným podlým Kryssem. V této knize prožije dobrodružství na planetě Penelopě, přestane nebezpečenství středověku a konečně se napolsedy utká s piráty a pirátskou matinkou.
Knížka je opět doplněná skvělými ilustracemi Jaroslava Maláka. Přestože jde již o třetí pokračování (bohužel poslední), neztrácí nic na své zábavnosti a dobrodružnosti, ba právě naopak. Jedná se o jednu z nejlepších (společně s ostatními díly), ne-li vůbec nejlepší sci-fi knihu pro děti a mládež. (Založil/a: EvaElsa)

Veve721
  25. 9. 2016, 22:34
Poslední z tří dílů o Alence z planety Země, všechny tři díly jsem jako dítě přímo hltala a četla opakovaně a u posledního dílu si i poplakala, to proto, že už byl konec. Moje první dětská sci-fi, kterou, když člověk začne číst, tak už neumí přestat.
EvaElsa
  3. 11. 2010, 11:24
Tenhle díl jsem jako jediný z trilogie četla jako malá, ostatní dva jsem si koupila před půl rokem v antikvariátu, evidentně nečtené. Snad jen proto se jich někdo dokázal zbavit. A Milión jsem si přečetla znovu, a konečně mi to pohromadě dalo ten správný smysl, a já díky tomu mohla ve svých 28 letech prožít prázdniny zas tak, jako by mi bylo znovu dvanáct.