Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Arkham

90%
5 22
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Arkham

Podtitul: Pochmurný dům v pochmurném světě


Originální název: Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth
Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Nejnovější vydání:
Crew - 2007
ISBN: 978-80-87083-09-3
Počet stránek: 120
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 8x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Crew (2007) 978-80-87083-09-3 120

V roce 1920, krátce po smrti své šílené matky, začíná měnit brilantní psycholog Amadeus Arkham svůj rodný dům v ústav pro léčení mentálně chorých. Netuší, že tím se daly do pohybu události, které budou mít děsivé následky. I pro něj. O víc než půl století později je Akrhamův ústav pro duševně narušené zločince temné, do stínů ponořené místo plné úzkých chodeb. Místo nočních můr, hádanka z kamene a trámů, která zůstává stále nezodpovězená. Celé roky byli do těchto klaustrofobických zdí zavírání duševně i tělesně narušení Batmanovi protivníci. Ve vypolstrovaných celách i neosvětlených kobkách zuřili, plánovali, a snili o okamžiku, kdy se jim podaří dobýt a svrhnout svět rozumu. Ten okamžik přišel. Je prvního dubna a šílenci ovládli ústav. Pod Jokerovým vedením připravili smrtící hru pro člověka, který může za jejich uvěznění. Pro Batmana. V souboji se svými největšími protivníky musí Batman sestoupit až do samého srdce temnoty a postavit se svým největším obavám…Arkham stvořil legendární komiksový scenárista Grant Morrison (Invisibles, Doom Patrol, New X-Men) a malbu má na svědomí Dave McKean (Sandman, Vraždy a housle, Mr. Punch). Spolu dali dohromady kontroverzní a makabrózní příběh, ve které se musí Batman střetnout nejen se svými největšími protivníky, ale i se svými vnitřními démony. (Založil/a: mclusky)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

M. S.
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 1. 2014, 11:29
Společně s "návratem temného rytíře" je Arkhem rozhodně nejlepším ztvárněním Batmana. Komiks je výjimečný především nepřekonatelnými kresbami od Dava McKeana, který povznesl komiksovou kresbu na novou nevídanou úroveň, kdy je každá malba jako obraz k galerii.
morlum
100% 100% 100% 100% 100%
  16. 1. 2011, 12:37
Jeden z nejlepších komiksů s Batmanem, které u nás vyšly. Výborný příběh navíc podtrhuje psychydelická kresba Dava Mckeana, díky které opravdu místy nebudete vědět, co je realita a co ne...atmosféra Arkhanu jde z toho přímo cítit.