Originální název: Der Trinker

ISBN: 978-80-249-1531-9

Ikar (2011) 978-80-249-1531-9 287
Odeon (1997) 80-207-0561-9 270
Československý spisovatel (1958) 231

Psychologický román z prostředí protialkoholické léčebny je inspirován vlastní autorovou životní zkušeností.

Hlavní postavou knihy je maloměšťácký obchodník Ervín Sommer, člověk slabého charakteru a slabé vůle, který v neuspokojivém osobním životě hledá zapomnění v alkoholu. Zpočátku pije tajně, později se mění v bezostyšného alkoholika, který se se svou slabostí vydává do rukou vyděračů a nechává se téměř svést ke zločinu. Pak už hrdinovi zbývá jen vězení, fyzické i duševní utrpení ve vězeňské léčebně. Vůle vzchopit se k novému životu je příliš slabá a hrdina podléhá své depresi. (Založil/a: Bbrody)

Lecter
  14. 7. 2016, 17:54
Na příběhu obchodníčka Ervína autor názorně ukazuje začátek a konec závislosti, tak nějak stručně , cíleně, až jsem si říkala, škoda, že se víc nerozepsal. Trošku jsem pátrala a po zjištění, jak a proč byla kniha napsaná, už vím, že do ní dal všechno, co mohl zvládnout. Prostředí věznice i léčebny popisuje přímo, zřejmě z vlastních zkušeností a není o co stát. Líbilo se mi to, takový jeden osud.