Intervence

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2143-4

Knižní klub (2008) 978-80-242-2143-4 216

Intervence patří mezi Chomského nejlepší knihy. Je typickou ukázkou autorova ostře kritického pohledu na domácí i zahraniční politiku Spojených států, Izraele a Británie. Chomsky formou stručných esejů/kapitol, majících podobu téměř deníkových záznamů, zachycuje období po 11. září 2001 prakticky až po dnešek. První esej Lekce, ze které jsme se nepoučili, je datován 4.9.2002 a poslední, dodatečná kapitola Alternativy pro Ameriky, je z 29. prosince 2006. Komentované události jsou většinou známé a mnohé z nich měly bezprostřední dopad i na českou zahraniční politiku, byly rozsáhle komentovány v českých médiích a předmětem domácí politické diskuse. (Založil/a: Bed)

Carl
  3. 6. 2016, 18:09
Na knihu od Noama Chomského jsem se dlouho těšil, bohužel výběr v knihovně nebyl velký. Vyšla v roce 2006 a tudíž mnoho článků, které vesměs pojednávají o intervencích USA do světového dění je již poněkud neaktuálních (i když stále platných). Můžeme však sledovat, kam to dospělo s odstupem času.