Nekroskop XIV - Dotek

Nekroskop XIV - Dotek

Polaris - 2010

Polaris (2010) 416

Aby vyzkoušela Boží moc, rozhodne se trojice šílených mimozemšťanů napáchat tolik zla, aby je sám Bůh musel zastavit. Už zničili svou rodnou planetu i s celou její sluneční soustavou a většinou své vlastní rasy. Jejich dalším cílem je - Země!
Nádavkem k technologii tak vyspělé, že se o ní lidstvu může jenom zdát, vládnou tři Mordri jedinečnou schopností měnit jediným dotekem navždy kůži, kosti a svalstvo živých bytostí. Tento mocný dotek, dříve využívaný výhradně k uzdravování, slouží třem Mordri jako zbraň, s jejíž pomocí doslova obracejí lidi naruby a mění je před očima jejich milovaných v obludy nebo základní protoplazmu.
Scott St. John truchlí nad bolestnou smrtí své milované ženy, když je zasažen zlatou šipkou fragmentu duše Harryho Keogha, původního nekroskopa, a získá moc, kterou ani nedokáže pochopit. Brzy poté se všude začne setkávat s tajemnou půvabnou ženou, která se mu snaží něco sdělit, pokaždé však zmizí dřív, než může svoje varování dokončit. A Scottovi se začne zdát o velice neobvyklém vlkovi, který jej prosí lidskou řečí, aby jej zachránil, než dorazí lovci.
Duch Harryho Keogha a jeho nositel, telepatický vlk a mimozemská dívka, která ještě není připravena odejít za svou rasou na věčnost, se musí spojit, aby porazili tři neuvěřitelně mocné stvůry pod jejichž dotekem doslova odpadává maso z kostí. (Založil/a: hiro666)

shann
  29. 8. 2011, 9:50
Přečetl jsem všechny předchozí díly Nekroskopa, tento mě trochu zklamal. Autor přišel s novými originálními monstry a několika výbornými nápady, bohužel toho nevyužil. Začátek je pěkně temný, ale postupem času se všechno (až moc) projasňuje a kniha ztrácí hororový nádech. Konec je hodně předvídatelný, taková klasická Nekroskopova křižácká výprava. Navíc si autor na konci pohraje s fyzikou a časovou linií až moc.
Je to takové osvěžení pro všechny fandy Nekroskopa, potkáte staré známe z pobočky E, řeč mrtvých atd. Dal bych 70%..