Originální název: Romancing Mister Bridgerton

ISBN: 978-80-266-0555-3

Edika (2014) 978-80-266-0555-3 64
Ikar (2011) 978-80-249-1505-0 336
Ikar (2006) 80-249-0723-2 336

Penelope Featheringtonová odjakživa tajně zbožňovala bratra své nejlepší přítelkyně. Myslela, že o něm ví všechno, jenomže pak objevila jeho velké tajemství… Colina Bridgertona už unavovalo, že ho lidé považují pouze za okouzlujícího hejska. A nejvíc mu vadilo, že všichni hltali klepy z pera lady Whistledownové, která se o něm snad v každém ze svých sloupků zmiňovala už v prvním odstavci. Po návratu z ciziny však zjistil, že se mnohé změnilo - především jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Co může tajit floutek a co dívka, kterou už každý považuje za starou pannu? A mohou mít vůbec něco společného? (Založil/a: Martina)

Aiobheann
  23. 7. 2014, 16:37
Julia Quinn mi byla doporučena jako autorka romancí s pořádnou dávkou nadhledu a vtipu (což je jediný druh románů pro ženy, který snesu). "Čekanka" mě zpočátku velice mile překvapila, po dvaceti přečtených stranách jsem byla rozhodnutá sehnat si celou sérii. Přibližně v polovině se však humor vytratil, kniha ztratila kouzlo a k dočtení závěru jsem se už musela nutit.
Bloodym
  29. 11. 2013, 16:15
O Penelopě se autorka zmiňovala v předchozích knihách často a od scény na schodech v knize Nevhodný návrh jsem tušila, že skončí s Colinem. Protože nechat ho veřejně prohlásit, že si ji nikdy nevezme a pak ho nechat uvědomit si, jaký je hlupák, je přesně autorky styl. V knize se dočkáme odhalení pravé totožnosti sarkastické novinářky, která glosuje úvod každé kapitoly v předchozích knihách série a v i jiných sériích.
Knihomolka
  27. 6. 2015, 15:08
Rozhodně nejlepší příběh ze série Bridgertonových. Colin má ze všech sourozenců zdaleka nejvíc šarmu a Penelopiny komentáře jsou kořením celé knihy. Poznámky společenské rubriky lady Whisledownové dávají celé knize šmrnc. A nakonec....jako vždy vše dobře dopadne. I když paní Featheringtonová je zřejmě barvoslepá....
Margot
  23. 7. 2012, 9:34
můj nejoblíbenější díl z Bridgertonovské série :-) Colin mi připadá už od začátku naprosto úchvatný (i když toho tolik sní :-D
M.Desiree
  9. 9. 2016, 21:12
Z celé série je tato knížka moje nejoblíbenější. Penelope a Colin mi byli sympatičtí u z předchozích dílů. A jako třešničku na dortu beru, že je konečně odhalena totožnost záhadné spisovatelky z úvodu kapitol.... a beru jako své osobní vítězství, že jsem už z minulého dílu tušila, kdo jí asi bude, a trefila jsem se :-)
Akasshha
  2. 10. 2015, 15:45
Čekanka byla první kniha ze série, která se mi dostala do ruky a naprosto mě nadchla. Příběhy Julie Quinn jsou přesně podle mého vkusu, všichni jsou velmi zdvořilý a plní etikety ale v soukromý si rádi užívají. Vždy mě baví číst průběh hlavních hrdinů, jak si postupně uvědomí svojí lásku.