Originální název: To Sir Phillip, With Love

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1418-3

Ikar (2010) 978-80-249-1418-3 280
Ikar (2006) 80-249-0785-2 280

Ovdovělý sir Phillip ví, že Eloise Bridgertonová je stará panna, a tak ji požádá o ruku. Domnívá se totiž, že je to prostá, nenáročná dívka, která zoufale čeká na nabídku k sňatku. Avšak krásná žena na jeho prahu rozhodně není nesmělá, a pokud přestane mluvit na dostatečně dlouhou dobu, aby zavřela ústa, on ji tolik touží políbit… To si myslí, že jí přeskočilo? Eloise Bridgertonová by se rozhodně neprovdala za muže, jehož nikdy neviděla! Ale potom začne přemýšlet… a pochybovat… a než pochopí, jak se to stalo, sedí uprostřed noci v pronajatém kočáru a jede za mužem, jenž, jak doufá, se k ní skvěle hodí. Jenže tomu tak není. Dokonalý manžel by se nechoval tak náladově a nevycválaně, a přestože je sir Phillip bezesporu pohledný, je to tupec, hrubián a neotesanec zcela se lišící od londýnských džentlmenů, kteří se předhánějí v žádostech o její ruku. Jakmile se však usměje… a políbí ji…, okolní svět zmizí a ona jen žasne…, může pro ni být tento nedokonalý muž dokonalým? (Založil/a: Martina)

Bloodym
  29. 11. 2013, 16:28
První kniha, ve které se neobjevuje lady Whisteldownová. Její komentáře mi v knize opravdu chyběly. Přesto je tahle milá, zábavná a hřející typicky juliovsky quinnovským způsobem.
Knihomolka
  27. 6. 2015, 15:02
První kniha, která se mi od této autorky dostala do ruky mne opravdu zaujala. Přesto dle mého názoru příběh Eloise nepatří k nejlepším romancím autorky a ani k nejzábavnějším knihám o sourozencích Bridgertonových. Rozhodně jde ale na poli historické romance o nadprůměrný román a příběh Philipa a Eloise je půvabný, neboť jsou si oba svým naturelem velmi blízcí. Poněkud časté téma o nevycválaných dětech tyranizujících své guvernantky či potencionální matky. lze autorce odpustit.