Udělal jsem to já!

Udělal jsem to já!
Originální název: Lady, Lady I Did It!

BB art - 2003
ISBN: 80-7341-158-X

BB art (2003) 80-7341-158-X 182
BB art (2002)

Ve služebně 87. policejního revíru je docela obyčejný říjnový den. Za okny kypí město, detektivové píšou zprávy a vyměňují si dobromyslné žerty, zvoní telefony. Až detektiv Meyer Meyer přijme hlášení, že v knihkupectví na Culverově třídě postřílel neznámý šílenec čtyři lidi. Vyšetřování začne jako obvykle, ale případ se mění v neobvyklý: mezi obětmi je i snoubenka Berta Klinga. Nejen Klingovi přátelé Carella a Meyer, ale celá policejní stanice, otřesená žalem svého kolegy, bere případ za svůj. O život koho z těch čtyř usiloval vrah, to je základní problém. Je možné, že by to byla mladá milující a milovaná Claire? Detektivové získávají informace o všech obětech a dostávají se i k zajímavým faktům ze života Claire. Na důvod a pachatele vraždy se přijde téměř náhodou a díky houževnatosti detektivů. (Založil/a: Kryštof Žemlička)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005