Drsná doba kamenná

Originální název: The Savage Stone Age

Egmont - 2000
ISBN: 80-7186-519-2

Egmont (2000) 80-7186-519-2 128

Drsná doba kamenná vás praští kyjem po hlavě a zavleče zpátky do dní, kdy lidé žili v jeskynních, lovili divoká zvířata a neměli ani potuchy o kultuře stolování.

Dozvíte se například:
· co lidé doby kamenné používali místo toaletního papíru
· proč si dělali díru do lebky
· jak mumifikovali těla zemřelých
Přečtete si neuvěřitelné věci o ošklivých neandertálcích, příšerných archeolozích a podivuhodných jeskynních malbách. Zjistíte pravdu o Stonehenge a užasnete, co všechno dokáží ubozí vědci vyzkoumat z koprolitů, neboli výkalů z tehdejší doby.

Dějiny nikdy nebyly tak děsivé! (Založil/a: Miss Utahraptor)

VerenaLord
  12. 2. 2013, 10:34
Tohle je extrém mezi už tak drsnými knihami, ale i tak jde o perfektní dílo (akorát bych se hádala, zda pro děti). Opět se zde dozvídáme řadu zajímavých a historicky podložených faktů, vše v závoji britského humoru.
Desmond
  24. 2. 2014, 8:47
Sérii Děsivé dějiny jsem poprvé četl někdy na základce. Tehdy se mi opravdu líbila. Nyní musím jen konstatovat, že alespoň to nejzákladnější se z těchto knih dětští a mladiství čtenáři dozvědí. Ale opravdu jen to nejzákladnější. Většinu knihy totiž tvoří zajímavosti, pověsti a podobně. Tedy bulvár. Přesto má tato série něco do sebe. Má potenciál přilákat mladé čtenáře, kteří od ní mohou přejít k seriozním historickým publikacím.