Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zločiny ve jménu cti

78%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zločiny ve jménu cti
Autor:
Originální název: Honour Killing

Nejnovější vydání:
Alpress - 2008
ISBN: 978-80-7362-630-3
Počet stránek: 244
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Alpress (2008) 978-80-7362-630-3 244

Nenosí šátky, touží po vzdělání nebo zaměstnání, vezmou si muže, kterého jim neurčila rodina,tyto prohřešky, v našich očích nepříliš významné, jsou běžnými důvody, proč muži v mnoha zemích světa dodnes vraždí své dcery, manželky, sestry a neteře. Proč jsou hrdí na to, že mohli spáchat vraždu ve jménu cti? Kniha přináší šokující odhalení o krutých zvyklostech a srdcervoucích osudech nejen obětí, ale výjimečně také jejich vrahů. (Založil/a: Clareee)

(více)  

Štítky

více  
Ayse Onal Ayse Onal
*1955


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

pove
100% 100% 100% 100% 100%
  31. 12. 2011, 17:21
Příběhy zcela nesmyslných vražd kvůli zachování ev. vrácení rodinné cti. Autorka literárně zpracovala rozhovory s vykonavateli právě těchto zločinů na nejbližších členech - samozřejmě pouze ženách - své rodiny. "...Aksam karavanasini kacirmamak icin bize acelejle veda etti." (S dcerami je to těžké. Dcera je břímě na otcových ramenou.) - vrah vlastní dcery. Překvapilo mě, že naprostá většina těch vrahů svého činu skutečně lituje, pouze snad jeden nebo dva byli nenávistí bez sebe i po iks letech ve vězení. Doporučuji všem bez rozdílu pohlaví, z mého pohledu naprosto absurdní vidění světa, podléhání neskutečně krutým staletým tradicím, slova hloupých sousedů jsou vždy více než vlastní dcery. Láska a důvěra v tomto jejich světě nemá místo.
D.-e.-e.-
40% 40% 40% 40% 40%
  23. 12. 2012, 22:14
Nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale po přečtení této knihy (zvlášť vybraných příběhů z ní) neshledávám jako jedinou oběť skutečně zavražděnou dívku. Obětmi osudu se stávají především sami vrahové. Mnohdy dívku, ať už se jedná o sestru, dceru či dokonce matku, velmi milují a vlastnoručně ji zabít, je to poslední, co by chtěli udělat. Jenže MUSÍ! Víra* a hlavně to, jak ji chápe celá okolní společnost, mu nedovolují zachovat se jinak! A tak se stane MUŽEM, co spáchal „ZLOČIN VE JMÉNU CTI“. Obecně vzato je pak dotyčný chován v úctě a čest celé rodiny je očištěna. Není tomu tak ovšem vždy. – V knize je patrné pokrytectví společnosti, která jedince k vraždě (někdy přímo, jindy nepřímo) donutí a když je pak po všem, truchlí za mrtvou, spílají vrahovi, kterého šmahem odvrhnou, odsoudí a záští, ignorací či netečností ho uvrhnou do věčné samoty vězeňské cely.

Pozn.: *Víra - nikoli v pravém slova smyslu - Korán tuším nic takového nepovoluje